Funkcjonariusze kamieńskiej „drogówki” zatrzymali prawa jazdy 66-latkowi oraz 37-latkowi, którzy nie zastosowali się do ograniczenia prędkości. Mężczyźni najwyraźniej zapomnieli, że obowiązująca prędkość w obszarze zabudowanym, to maksymalnie 50km/h. Ukarano ich zgodnie z obowiązującym taryfikatorem mandatowym.

Mając na uwadze bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim dążą do wyeliminowania nieodpowiedzialnych kierujących, których za bardzo ponosi wyobraźnia. Każda osoba, która nie stosuje się do ograniczenia prędkości najwyraźniej nie zdaje sobie sprawy z tego, że stwarza zagrożenie dla życia i zdrowia nie tylko swojego, ale także innych ludzi.

O braku tolerancji dla „piratów drogowych” przekonali się kierujący samochodami ciężarowymi: 66-letni mieszkaniec Szczecina oraz 37-letni mieszkaniec Luzina (woj. Pomorskie), którzy w Uniborzu przekroczyli dopuszczalną prędkość o odpowiednio: 51 i 55 km/h. Mężczyźni stracili uprawnienia do kierowania na najbliższe trzy miesiące. Ukarano ich też zgodnie z obowiązującym taryfikatorem mandatowym.

sierż. Aleksandra Berenda