Przed nami długi weekend. W natłoku pracy i codziennych obowiązków zapominamy, że większość sklepów wielkopowierzchniowych będzie zamknięta od soboty aż do wtorku. Natomiast w części marketów w całej Polsce klienci zrobią zakupy przez całą dobę w nocy z czwartku na piątek. Ponadto niektóre markety będą mieć wydłużone godziny otwarcia także w piątek.

W tygodniu przed majówką 2021 większość sklepów pracuje według swoich standardowych godzin. 1 i 3 maja obchodzimy święta państwowe, a 2 maja wypada w niedzielę. Wynika z tego, że hipermarkety, supermarkety i inne większe placówki sieciowe będą przez cały okres długiego weekendu zamknięte. Dlatego większe zakupy warto zrobić przez majówką, zwłaszcza, że sklepy przygotowały ciekawą ofertę i różnorodne promocje.

W trakcie majówki czynne będą sklepy na stacjach benzynowych oraz te placówki, w których za ladą stanie ich właściciel. Często więc będą to małe osiedlowe sklepy. Do kiedy będzie można zrobić zakupy w sklepach wielkopowierzchniowych?

Biedronka: Placówki Biedronki od 1 do 3 maja będą zamknięte. Ponad 2 200 placówek sieci Biedronka będzie czynnych z czwartku na piątek do godz. 2:00 w nocy, a ponad 100 przyjmie klientów całodobowo. Dodatkowo, ponad 200 sklepów sieci będzie działać do godz. 23:00 lub 23.30, a około 90 przyjmie klientów do 23:45 lub do północy.

Dino: Markety Dino będą czynne w standardowych godzinach, czyli 6.00-23.00. Pojedyncze sklepy mogą być czynne krócej, co wynika z dostosowania do lokalnych przepisów.

Kaufland: – Standardowe godziny otwarcia sklepów Kaufland dla klientów w maju to: 6:00-23:00. Trzy markety będą czynne do godziny 22:00. Są to sklepy w następujących lokalizacjach: Biłgoraj (al. Jana Pawła II 49), Końskie (ul. Lipowa 12), Świdnik (ul. Krępiecka 3). Jednocześnie informujemy, że w dniach 1, 2 i 3 maja nasze markety będą nieczynne – podaje sieć.

Lidl: Sklepy Lidl Polska będą zamknięte od 1 do 3 maja, włącznie. W pozostałe dni, placówki będą funkcjonować według standardowych godzin otwarcia.

Netto: Od 29 do 30 kwietnia sklepy Netto, z wyjątkiem niektórych sklepów z ograniczeniami administracyjnymi, będą czynne do godziny 23.00. Sklepy z ograniczeniami administracyjnymi będą otwarte w standardowych godzinach (6-22). Od 1 do 3 maja sklepy Netto będą nieczynne. Od wtorku, 4 maja, aż do września włącznie sklepy Netto będą czynne dłużej – większość placówek, z wyjątkiem niektórych sklepów z ograniczeniami administracyjnymi, będzie otwarta w dni powszednie od godziny 6 rano do godziny 23.00.