Nawet przez chwilę nie zastanawiał się jeden ze świadków, który widział opadającego z sił 66 – latka na Promenadzie Gwiazd. Mężczyzna u którego doszło do zatrzymania krążenia, dzięki wzorowej reakcji jednego z przechodniów został przekazany w stanie stabilnym przez Zespół Ratownictwa Medycznego do Szpitala.

Wszystko rozegrało się po godzinie 16 na Promenadzie Gwiazd w Międzyzdrojach. Międzyzdrojski zespół ratownictwa medycznego otrzymał wezwanie na Promenadę Gwiazd, gdzie zasłabł 66-letni mężczyzna. Doszło u niego do nagłego zatrzymania krążenia.

Na szczęście jeden ze świadków zdarzenia od razu rozpoczął uciskanie klatki piersiowej, a następnie reanimację kontynuowali nasi ratownicy medyczni. Po kilkunastu minutach udało się u Pacjenta przywrócić akcję serca i w stanie stabilnym został przetransportowany do szpitala.

Dziękujemy za pomoc przy zabezpieczeniu Pacjenta zespołowi Lotniczego Pogotowia Ratunkowego ale przede wszystkim ogromne wyrazy uznania kierujemy do świadka zdarzenia, który rozpoczął udzielanie pierwszej pomocy. Uratował Pan drugiemu człowiekowi życie, a tym samym uratował jego cały świat. Wielkie brawa, oby więcej takich postaw! Nie bójmy się pomagać! – mówi rzecznik Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego.