Po zakończeniu przetargu na laptopy dla uczniów będą też laptopy dla nauczycieli – poinformował minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Dodał, że do nauczycieli trafi ponad 400 tys. sztuk sprzętu.

Minister mówił w niedzielnym wywiadzie w Polsat News m.in. o rządowym programie zakupu uczniom IV klas szkół podstawowych laptopów. W tym roku sprzęt otrzyma 370 tys. uczniów.

To jest projekt, który będzie nam towarzyszył od 1 września 2023 r przez kolejne lata. Każdorazowo uczniowie, którzy będą przystępowali do nauki w czwartej klasie szkoły podstawowej, będą dostawali laptop na własność, by mogli rozwijać się przy pomocy nowoczesnych urządzeń – podkreślił Czarnek.

Dodał, że choć wielu uczniów ma laptopy, to nie wszyscy. Chcemy wyrównywać szanse, by wszyscy mieli dostęp do nowoczesnych technologii – wskazał.

Poinformował, że po zakończeniu przetargu na laptopy dla uczniów, będą też laptopy dla nauczycieli. Jak przekazał, będzie to ponad 400 tys. sztuk i jest to projekt Ministerstwa Cyfryzacji.