Nie trojaczki, a bliźniaki mają urodzić się w szpitalu Zdrojach. Na Patryka, Zosię i Agnieszkę trojaczki z Wysokiej Kamieńskiej, które rzekomo przyszły na świat 6 listopada – a jeszcze się nie urodziły przez tydzień trwała zbiórka darów. Do policji trafiło zawiadomienie o rozpowszechnianiu nieprawdziwych informacji.

O tej bulwersującej sprawie informowaliśmy w poniedziałkowy wieczór. Patryk, Zosia i Agnieszka, trojaczki z Wysokiej Kamieńskiej, miały przyjść na świat 6 listopada w Klinice na Pomorzanach w Szczecinie. Do mediów i urzędów trafiły nawet zdjęcia noworodków i ich dokładne wymiary. Wysłała je rzekoma matka dzieci.

Matka dzieci: „Uwierzy mi pan że spotkamy się w sądzie, bo wiem ile jest dzieci zarejestrowanych”

„Rano aktu urodzenia są na moim profilu A na Pana ląduje sprawa w prokuraturze. Uwierzy mi pan że spotkamy się w sądzie. Bo wiem ile jest dzieci zarejestrowanych  A pan to hmmm najpierw sprawdzi szpitale. I urząd stanu cywilnego – napisała (pisownia oryginalna) w wiadomości do naszej redakcji, w reakcji na poniedziałkową publikację matka trojaczków, które się nie urodziły. 

Ośrodek Pomocy Społecznej rozpoczął zbiórkę, którą prowadził tydzień. Jak się okazało, kobieta nie urodziła, ale ma dopiero urodzić, nie na Pomorzanach a w Zdrojach i nie trojaczki a bliźnięta. Na stronie urzędu czytamy, że zbiórka została zawieszona w związku z czynnościami wyjaśniającymi. Do policji dotarło zawiadomienie o rozpowszechnianiu nieprawdziwych informacji.