W ten wyjątkowy dzień, ks. Leszek Tokarzewski, za pośrednictwem portalu kamienskie.info, pragnie przekazać naszym Czytelnikom słowo na niedzielę. – Dziś z pustego grobu Jezusa rozchodzi się na cały świat Ewangelia życia, która pokazuje że życie i miłość to jedność – mówi Kapłan.

Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa to istna rewolucja, rewolucja miłości. Wydawać by się mogło, że to przypadek iż Chrystus zmartwychwstał w niedzielę. Lecz tak nie jest, bowiem niezwykła światłość Jego zmartwychwstania rozświetliła poranek pierwszego dnia tygodnia. Ta światłość zapoczątkowała nową epokę w ludzkiej historii. Oświetliła całą ziemię światłem, które niesie Bożą miłość.

W nas tu zebrany i także tych, którzy są gdzieś tam, tam daleko za murami tej świątyni dokonuje się w zmartwychwstanie przez miłość. Po straszliwej męce i śmierci, po bólu i niepewności jutra nastaje nowy dzień, nastaje zmartwychwstanie. To nasze zmartwychwstanie zaczyna się już tu, właśnie teraz , w tym życiu.

Dziś z pustego grobu Jezusa rozchodzi się na cały świat Ewangelia życia, która pokazuje że życie i miłość to jedność. W naszym życiu, w tym co nas otacza pojawiają się kamyczki, kamienie a nawet głazy , które blokują dostęp do łaski zmartwychwstania. Jezus odsuwa te przeszkody , abyśmy mogli wkroczyć w życie pełne radości, miłości, nadziei oraz wolności.

Wszyscy jak tu jesteśmy boimy się śmierci, wiele robimy aby ją odsunąć od siebie. Dziś współczesna medycyna czyni coraz to nowe postępy, a w aptekach można kupić przeróżne specyfiki, odżywki i witaminy. Koncerny samochodowe tworzą coraz to bezpieczniejsze modele pojazdów, służy mundurowe dbają o nasze bezpieczeństwo. Staramy się dbać o nasze życie, zdrowie ale to na nic i tak wcześniej lub później życie każdego z nas skończy się. Znajdziemy się w grobie.

Smutek, zdziwienie, troska to emocje które teraz pojawiały się na Waszych twarzach. Mogłoby się wydawać, że taki nasz los, taki czeka nas wszystkich koniec. Być może byłoby tak, gdyby nie tamten poranek. Poranek pierwszej na świecie Wielkanocy.

Chrześcijanie, my ludzie wierzący, wierzymy od tamtego pamiętnego czasu, że grób nie jest końcem. Jest jedynie przejściem, bramą do innego, jeszcze piękniejszego życia. Wierzymy, że nie tylko nasze dusze, ale też ciała kiedyś będą żyć wiecznie. Dlatego załóżmy ręce do modlitwy i powtarzajmy słowa: „Wierzę w ciała zmartwychwstanie”.

ks. Leszek Tokarzewski