Burmistrz Dziwnowa unieważnił postępowanie w sprawie budowy muszli koncertowej w Dziwnowie. Wszystko przez fakt, że w wyznaczonym terminie nikt nie złożył swojej oferty. Muszla ma powstać w zmodernizowanym parku, termin realizacji zamówienia planowany był na połowę grudnia. Niebawem kolejna próba znalezienia wykonawcy.

Formę muszli obiektu oparto na zasadzie spirali logarytmicznej, wg której zbudowane są muszle wielu mięczaków morskich. Zgodnie z tą zasadą obiekt tworzy powłoka użebrowana szeregiem łukowych ram konstrukcyjnych o zmiennej średnicy ustawionych promieniście. Rama największej średnicy stanowi obramowanie sceny i wyznacza jej geometrę, pozostałe zmniejszające się łuki stanowią konstrukcję nośną przekrycia sceny oraz jej zaplecza. Organiczna forma powinna się łagodnie wpisywać w otaczający krajobraz.

Od strony wewnętrznej sceny wypełnienie poszczególnych pól sklejką w jej naturalnej strukturze lub deskowaniem egzotycznym impregnowanym. Powierzchnię sceny zaprojektowano w systemie deck-dry z drewna egzotycznego olejowanego. Obrzeże w formie schodów granitowych. Zadaszona część sceny będzie poza sezonem ogrodzona demontowalnymi przęsłami.

Niebawem kolejna próba znalezienia wykonawcy. O tym jak ciężko w dzisiejszych czasach o znalezienie odpowiedniej firmy budowlanej przekonały się ostatnio Międzyzdroje. W przygotowanym postępowaniu przetargowym na budowę oczyszczalni, swój akces złożyła tylko jedna firma. Jej oferta była o 40 mln złotych większa od zaplanowanej przez samorząd kwoty.