„Jeżeli chodzi o nielegalnych imigrantów, mamy jasne stanowisko – nie i koniec, ale potrzebujemy waszego wsparcia i dlatego potrzebne jest referendum” – powiedział wicepremier Jarosław Kaczyński. Prezes Prawa i Sprawiedliwości stwierdził, że w referendum „może pojawią się jeszcze jakieś inne pytania, a może tylko jedno”.

Jarosław Kaczyński wziął udział w Pikniku Rodzinnym zorganizowanym na stadionie LKS Wolania w Woli Rzędzińskiej w województwie małopolskim. Piknik stanowi element wakacyjnej części kampanii wyborczej Prawa i Sprawiedliwości, której celem jest dotarcie do mieszkańców mniejszych miejscowości.

Wicepremier wyjaśniał, że politycy PiS uczestniczą w spotkaniach w całej Polsce, po to, by rozmawiać o potrzebach i oczekiwaniach Polaków. My, nasz program, ten, który za jakiś czas – nie tak już długi – ogłosimy, chcemy mieć przekonsultowany – wskazał.

Chcemy usłyszeć od obywateli, od naszych rodaków, (…) co jest potrzebne, czego chcą – dodał. Chodzi, jak kontynuował, „nie tylko o sprawy wielkie, ale także mniejsze, często bardzo lokalne”.

Prezes PiS mówił, że władza jest także po to, by sprawy załatwiaćZadaniem władzy jest służyć; służyć nie jakiejś konkretnej, uprzywilejowanej grupie, jakiejś w cudzysłowie elicie, czy ludziom bardzo bogatym, tylko służyć wszystkim, całemu narodowi – podkreślił. Wspólnota narodowa, jak zaznaczył lider PiS, „nie może być fikcją, to musi być działanie, zmierzające do tego, by ludziom było coraz lepiej”.

Jak mówił w trakcie spotkania wicepremier, „władza jest dla ludzi dojrzałych”. Ci co rządzą muszą być dojrzali. Muszą wiedzieć, że są odpowiedzialni i przede wszystkim muszą być twardymi patriotami polskimi, a nie takimi, którzy są jak chorągiewka (…), którzy jednego dnia (chcą) otwierać granice, a drugiego dnia (mówią) „precz z imigrantami” – powiedział.

Wskazał, że PiS ma konkretne stanowisko w tej sprawie. My, jeżeli chodzi o nielegalnych imigrantów, mamy jasne stanowisko – nie i koniec, ale potrzebujemy waszego wsparcia i dlatego potrzebne jest nam referendum. Potrzebne jest nam referendum, bo chcemy wsparcia narodu. Tam może się pojawią jeszcze jakieś inne pytania, a może tylko to jedno – zaznaczył prezes PiS.

Dodał, że wsparcie narodu jest potrzebne, bo trzeba „zabezpieczyć się przed jakimiś niespodziankami”. Nawiązał w ten sposób m.in. do słów posła Koalicji Obywatelskiej Pawła Poncyliusza, który w jednym z wywiadów powiedział, że PO w sprawie imigracji będzie lojalna wobec decyzji unijnych instytucji. Co to znaczy, że na kolanach i na wszystko się zgadzamy? My się zgodzimy na wszystko, co jest w naszym interesie i na nic, co nie jest w naszym interesie –  mówił Jarosław Kaczyński.

Podkreślił, że PiS jest „propolskie”. Dzisiaj Platforma to jest po prostu dawna komuna. To są bardzo często ci sami ludzie. Bronią ubeków i ich bardzo wysokich emerytur, razem z sądami bronią – powiedział. Stwierdził też, że „SLD jest już nieboszczykiem”, „Lewica ta zorganizowana jest taka tam sobie i ledwie dycha”, a „prawdziwą komuną dzisiaj jest PO”. My musimy obronić w tej chwili Polskę i wierzę, że z państwa pomocą Polskę obronimy – zaznaczył wicepremier.