Na terenie Międzyzdrojów pojawiły się w ostatnich dniach plakaty ostrzegające turystów przyjeżdżających nad morze przed niebezpiecznym procederem. Policja i Straż Miejska ostrzegają przed grą w tzw. ,,trzy kubki”.

„Przystępując do gry nie masz szans na wygraną, ponieważ urządzające ją osoby w celu wzbogacenia się podstępnie obchodzą reguły gry, używając oszukańczych zabiegów. Wygrana zależy  tylko i wyłącznie od sprytu prowadzącego grę, który zręcznie manipuluje kartami, w taki sposób, by grający był przekonany, że karta znajduje się w miejscu zasugerowanym przez prowadzącego grę lub jego pomocnika” – informuje w komunikacie magistrat w Międzyzdrojach.

Wskazuje jednocześnie mechanizm działania oszustów. „Podstawione osoby wygrywają i głośno afiszują się ze swoją wygraną w celu zwrócenia uwagi przechodniów. Osoby, które wykazały zainteresowanie grą są nachalnie nakłaniane do wzięcia w niej udziału. Kiedy gracz postawi znaczną ilość pieniędzy, jego uwaga podczas przesuwania kubków jest rozproszona przez np. szturchnięcie. Następuje przegrana”.

Następnie gracz musi udowodnić, że posiada środki pieniężne, dzięki którym może zagrać. Wśród oszustów mają także znajdować się tzw. „czujki”, czyli osoby ostrzegające przed zbliżającym się patrolem policji lub straży miejskiej.