Nie będzie podatku od aut spalinowych w Polsce. Rząd przedstawił nowe rozwiązanie w tym temacie. „Będzie dofinansowanie elektromobilności. Chcemy pomóc tym, których nie stać na samochód elektryczny” – poinformował podczas dzisiejszej konferencji prasowej wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz.

We wtorek po posiedzeniu Rady Ministrów odbyła się konferencja prasowa z udziałem wicepremiera, ministra obrony narodowej Władysława Kosiniaka-Kamysza, minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyny Pełczyńskiej-Nałęcz oraz ministra finansów Andrzeja Domańskiego. W czasie wystąpienia wicepremier przekazał m.in., że nie będzie podatku od aut spalinowych. W zamian za to, rząd proponuje nowe rozwiązanie.

– Będzie dofinansowanie elektromobilności. Chcemy pomóc tym, których nie stać na samochód elektryczny – poinformował Władysław Kosiniak-Kamysz.

Głos w tej sprawie zabrała także Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz.

– Przyjmujemy zupełnie inną logikę – logikę zachęty, a nie logikę kary. Przeznaczamy na to 1,5 mld złotych z grantu. Będą to środki na 30-tysięczne dopłaty dla samochodów nie tej z najwyższej półki, tylko ze średniej – mówiła minister funduszy i polityki regionalnej.

Dodała, że Ministerstwo Klimatu pracuje już nad tym programem i ruszy on jeszcze w tym roku.