Netflix rozpoczyna akcję walki z udostępnianiem haseł przez użytkowników niemieszkających ze sobą. Zapowiedział, że wprowadzi płatną opcję dla tych, którzy jednak nadal zamierzają dzielić swoje konta. Gigant streamingowy tłumaczy, że powszechne korzystanie z jednej subskrypcji osłabia ich możliwości do inwestowania w Netflix i ulepszania serwisu.

Jak wyjaśnia amerykański Forbes, udostępnianie haseł można wykryć na podstawie adresów IP, identyfikatorów urządzeń i aktywności na koncie, a władze serwisu wydają się zdeterminowane, aby tę lukę domknąć.

 Serwis nie podał konkretnej dany, ale pod koniec ubiegłego roku zapowiedział, że właściwe środki do przeprowadzenia operacji będzie wprowadzał najpóźniej w pierwszym kwartale tego roku, a więcj – jak podkreśla Forbes – można się spodziewać, że ostatecznym terminem będzie końca marca.

Już wcześniej Netflix zapowiadał, że osoby, które korzystają z kont innych użytkowników, zaoferowana zostanie możliwość przeniesienia profilu na własną subskrypcję. Platforma nie zamyka jednak możliwości dalszego współdzielenia, ale będzie trzeba za taką opcję zapłacić.