To będzie wyjątkowe wydarzenie otwierające sezon letni w Kamieniu Pomorskim. Wzorem lat ubiegłych, będzie można skosztować potraw rybnych, wziąć udział w specjalnym miasteczku wolińskiego stowarzyszenia rybaków. Nie zabraknie także części artystycznej. Gwiazdą wieczoru podczas dni Kamienia Pomorskiego będzie Natalia Szroeder.

Impreza obędzie się w ostatni weekend czerwca i z pewnością każdy znajdzie na niej coś dla siebie. Nie zabraknie już znanej w regionie imprezy „Wolin z Rybą na talerzu”, która po raz kolejny zawita do Kamienia Pomorskiego dzięki współpracy z wolińskim Stowarzyszeniem Rybaków. Nie zabraknie na nim strefy dla najmłodszych, a także i starsi będą mogli skosztować przepysznej ryby.

W piątek odbędzie się między innymi inauguracja 59. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Kamieniu Pomorskim. Podczas koncertu inauguracyjnego, który odbędzie się 23 czerwca, swój kunszt muzyczny zaprezentują – wirtuoz organów Daniel Prajzner, wykładowca Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie oraz chór „The Zielinski Singers” ze Stanów Zjednoczonych.

W trakcie sobotniej części imprezy wszystko rozgrywać się będzie na terenie Mariny. Będzie już także znana mieszkańcom kulinarna Bitwa Regionów podczas którego poznamy najlepszą regionalną potrawę setki Kół Gospodyń Wiejskich i stowarzyszeń z terenów wiejskich na poziomie Powiatu Kamieńskiego. Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych, a organizatorzy zadbają także o oprawę muzyczną. Gwiazdą dni Kamienia Pomorskiego będzie Natalia Szroeder. Nie będzie to jedyny artysta, który wystąpi w czerwcowy weekend w Kamieniu Pomorskim. Więcej informacji podamy niebawem po otrzymaniu oficjalnego komunikatu od organizatora.