Mszą Świętą w wolińskiej Kolegiacie i występem uczniów PSP w Wolinie rozpoczęły się wolińskie obchody związane ze 103. rocznicą odzyskania Niepodległości. Było podniośle i uroczyście. Dalsza część uroczystości miała miejsce pod Biblioteką w Wolinie.

Skwer przed Biblioteką zmienił się w biało – czerwone miejsce. Przygotowano wystawę i narodową scenerię. Na miejscu można było skosztować przepysznej grochówki czy pieczonej kiełbasy. Na wszystkich czekały pakiety patriotyczne.

Mamy dziś bardzo trudny czas, bardzo skomplikowane okoliczności na terenie całego kraju związane z granicą, kryzysem oraz COVID. Nie wolno nam nie pamiętać, chcemy pamiętać dlatego to jakże ważne święto dla nas Polaków. Uczciliśmy je dziś w patriotyczny, doniosły, przepiękny sposób. Po uroczystościach oficjalnych spotkaliśmy się przed Biblioteką. Chciałabym podziękować Pani Dyrektor z jej zespołem, która to zorganizowała w perfekcyjny sposób. Dziękuje wszystkim którzy się przyczynili, wszystkim dzieciom. Jest pięknie, frekewencja dopisuje, a my chcemy pamiętać dziś o tych, dzięki którym możemy być razem – mówiła Burmistrz Ewa Grzybowska.

« z 53 »