Do Międzyzdrojów dotarły dziś zakupione przez Urząd Miejski narkotesty i alkomaty. W ostatnich dniach stycznia bieżącego roku radni zdecydowali się na zwiększenie środków finansowych na zakup alkomatów oraz analizatorów – testów narkotykowych z osprzętem, na potrzeby Komendy Powiatowej Policji.

– Bardzo się cieszę, że udało się zrealizować plan zakupu niezbędnych testów. Jak wiemy, zwiększenie ich liczby do użytku policjantów ma na celu ograniczenie liczby kierujących pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Pamiętajmy, że od zachowania kierowców na drodze zależy nie tylko ich życie i zdrowie, ale także życie oraz zdrowie innych uczestników ruchu drogowego – zaznacza burmistrz Mateusz Bobek.

Faktem jest, że używki na czarnym rynku są praktycznie dla każdego na wyciągnięcie ręki. Alkohol również dostępny niemal w każdym, osiedlowym sklepiku. Najbardziej narażeni na nie są młodzi ludzie, którzy coraz częściej za namową rówieśników sięgają po narkotyki lub trunki – i niestety taką młodzież czasami widujemy na naszych ulicach.

W dalszych rozmowach, burmistrz podkreślał, że ma nadzieję że te zjawisko nie będzie eskalować i że zakupione testery nie będą musiały być często używane do kontroli osób młodych. Łączna kwota jaką Urząd Miejski przeznaczył na zaopatrzenie Komendy Powiatowej Policji w testery wynosi 26 tys. złotych. 

Biuro Burmistrza Gminy Międzyzdroje