Grupa nieformalna „Roztańczeni” przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Golczewie była inicjatorem inicjatyw lokalnej pn. „Nakręcenie na Golczewo”. Działanie powstało w ramach realizacji projektu pn. „Otwieramy się na siebie” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu Narodowego Centrum Kultury „Dom Kultury + Inicjatywy lokalne. Edycja 2022”. 

Trzydniowe warsztaty taneczne, które odbyły się w sierpniu w charakterystycznych miejscach Golczewa, zakończyły się teledyskiem. Nagranie i montaż krótkiego muzycznego filmu to efekt pracy Krzysztofa Kuźnickiego – reżysera wielu filmów dokumentalnych i animatora kultury. Dla uczestników inicjatywy praca przed obiektywem kamery była nowym wyzwaniem, ciekawym doświadczeniem i niezapomnianą przygodą. 

Mamy nadzieję, że teledysk taneczny się spodoba i będzie pamiątką dla przyszłych pokoleń oraz promocją dla Gminy Golczewo. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy wzięli udział w tym projekcie i poświęcili dla niego czas wakacyjny – tę staranność, zaangażowanie i ogromne serce do tańca widać na teledysku. Dziękujemy także pani Magdalenie Gracy za przepiękną choreografię i elastyczność w swoich działaniach, że nawet najmniej doświadczony uczestnik, mógł poczuć się jak prawdziwy tancerz! Panu Krzysztofowi Kuźnickiemu dziękujemy za ten prawdziwy, taneczny i profesjonalny teledysk! Dziękujemy również panu Krzysztofowi Baranowskiemu, który na potrzeby tej inicjatywy stworzył specjalnie muzykę. To była wielka przyjemność móc z Wami współpracować. 

Inicjatywa lokalna  „Nakręceni na Golczewo” jest koordynowana i wspierana w ramach projektu pn. „Otwieramy się na siebie” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowe Centrum Kultury  Dom Kultury + Inicjatywy lokalne. Edycja 2022.