Grupa Roztańczeni realizuje inicjatywę lokalną pn. „Nakręceni na Golczewo”, której celem jest aktywizacja dzieci i młodzieży w czasie wolnym. Wydarzenie zostało zorganizowane na podstawie przeprowadzonej diagnozy lokalnej na przełomie marca/kwietnia. Przez dwa dni w GOKiS (16-17.08) odbywały się warsztaty taneczne, które poprowadziła Magdalena Graca. Dzieci oraz młodzież zostały podzielone na grupy, które były dostosowane przede wszystkim do ich wieku.

Taniec i muzyka to jedna z lepszych form spędzania wolnego czasu, zwłaszcza w wakacje, kiedy jest go bardzo dużo. Zajęcia wymagały od uczestników pełnego skupienia i zaangażowania, ponieważ przez te dwa dni, mieli oni przyswoić wszystkie kroki choreografii przygotowanej przez Magdalenę Gracę. Wyczerpująca praca taneczna poprzez zabawę, dająca wiele satysfakcji i uśmiechu na twarzach dzieci i młodzieży. Zwieńczeniem tych warsztatów była przygoda z obiektywem kamery, czyli nagranie teledysku tanecznego w czwartek (18.08) w pięknych zakątkach Golczewa przez Krzysztofa Kuźnickiego. Uczestnicy spędzili wiele godzin, by przedstawić przygotowaną choreografię i wypromować nasze miasto w jak najlepszy sposób. Już wkrótce efekty tej pracy zostaną udostępnione na portalach społecznościowych (Facebook GOKiS i Golczewa). Czekamy z niecierpliwością na teledysk taneczny grupy Roztańczeni zrealizowany dzięki inicjatywie lokalnej pn.: „Nakręceni na Golczewo”. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za kreatywność, otwartość i rewelacyjne roztańczenie przed obiektywem kamery!    

Wszystkie inicjatywy będą koordynowane i wspierane w ramach projektu pn. „Otwieramy się na siebie” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowe Centrum Kultury Dom Kultury + Inicjatywy lokalne. Edycja 2022.