Prawo i Sprawiedliwość mogłoby liczyć na poparcie 32,6 proc. głosujących, jeśli wybory parlamentarne odbyłyby się w najbliższą niedzielę – wynika z najnowszego sondażu IBRiS dla „Wydarzeń” Polsatu. Na podium znalazła się Koalicja Obywatelska z rezultatem 26,6 proc.

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę do urn ruszyłoby 58,6 proc. Polaków – wynika z najnowszego sondażu pracowni IBRiS dla „Wydarzeń” Polsatu. Opcję „zdecydowanie tak” wskazało w nim 53 proc. ankietowanych, a 5,6 proc. stwierdziło, że „raczej tak”.

Z najnowszego sondażu IBRIS wynika, że głos na Prawo i Sprawiedliwość zamierzałoby oddać 32,6 proc. Na przestrzeni czterech tygodni formacja zyskała 0,2 punktu procentowego. Tuż za formacją Jarosława Kaczyńskiego znalazłaby się Koalicja Obywatelska z wynikiem 26,6 proc. – to spadek o 4 punkty procentowe w stosunku do badania z ubiegłego miesiąca. Podium domyka Trzecia Droga, uzyskując rezultat 10,6 proc. (wzrost o 1,6 pkt proc. w stosunku do badania z sierpnia).

Tuż za komitetem złożonym z Polski 2050 oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego znalazła się Lewica z poparciem na poziomie 9,9 proc. – oznacza to wzrost o 2,2 pkt proc. Przy Wiejskiej zameldowałaby się Konfederacja, która po raz kolejny nurkuje w sondażach – tym razem na formację głos chciałoby oddać 9,5 proc. ankietowanych (przed miesiącem 11,8 proc.) Pod progiem znaleźli się debiutujący w zestawieniu Bezpartyjni Samorządowcy, notując 1,5 proc. poparcia wśród ankietowanych.