256 najlepszych uczniów z zachodniopomorskich szkół ponadpodstawowych otrzymało stypendia Prezesa Rady Ministrów. Uroczyste rozdanie dyplomów stypendystom odbyło się w Szczecinie i Koszalinie. Wśród wyróżnionych znaleźli się uczniowie szkół z Powiatu Kamieńskiego. 

W Szczecinie pamiątkowe dyplomy wręczył wojewoda Zbigniew Bogucki wspólnie z p.o. zachodniopomorskiego kuratora oświaty Jerzym Sołtysiakiem stypendystom ze Szczecina i Świnoujścia oraz z powiatów: choszczeńskiego, goleniowskiego, gryfickiego, gryfińskiego, kamieńskiego, łobeskiego, myśliborskiego, polickiego i pyrzyckiego.

– Gratuluję Wam osiągniętych wyników w nauce. Dzięki ciężkiej pracy, wysiłkowi i zaangażowaniu osiągnęliście sukces. Dzisiejsza uroczystość to również forma podziękowania dla rodziców, opiekunów, wychowawców i nauczycieli, którzy wspierali Was w drodze na edukacyjny szczyt – podkreślił wojewoda Zbigniew Bogucki.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznawane jest jednemu uczniowi danej szkoły. Otrzymuje je uczeń, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.
Link do zdjęć z uroczystości w Szczecinie.

« z 105 »