Kolorowe rabaty, ozdobne donice, a na nich  białe delikatne stokrotki, żółto – fioletowe bratki, urokliwe skąpane w wiosennym słońcu tulipany, a potem pachnące hiacynty, królowe ogrodów wielobarwne róże, zielone równo przystrzyżone trawniki, przytulne altanki. Widoki przyciągające wzrok, powodują, że zatrzymujemy się i z zachwytem podziwiamy zadbane obejścia. A  takich w naszym mieście nie brakuje.

Wielu mieszkańców naszej gminy przez cały rok dokłada wszelkich starań, aby ich podwórka były najlepszą wizytówką i miejscem oczarowania i komplementów innych. Spójrzmy na swoje otoczenie, na takie wypieszczone i przyciągające wzrok podwórka, i zgłośmy do naszego konkursu.

Wystarczy pobrać formularz zgłoszeniowy, wypełnić go i dostarczyć do Urzędu Miejskiego w Międzyzdrojach, drogą e-mailową, osobiście lub listownie. Wszelkiej informacji i pomocy w tym zakresie udzieli Państwu Referat Promocji i Współpracy z Zagranicą pod numerem tel. 91 32 80 441. Powołana do oceny komisja konkursowa dokona wizytacji zgłoszonych w konkursie terenów i  oceni m.in. oryginalność, pomysłowość i funkcjonalność zagospodarowanego podwórka.

Dlaczego warto wziąć udział w konkursie?  Może właśnie Twoje podwórko zostanie wizytówką Gminy  Międzyzdroje w roku 2019. Na uczestników konkursu czekają nagrody. Trzech laureatów najładniejszych podwórek otrzyma nagrody finansowe w wysokości: 1000 zł za zajęcie I miejsca, 600 zł za zajęcie II miejsca i 400 zł za zajęcie III miejsca. Nagrody zostaną wręczone w czerwcu br. podczas sesji Rady Miejskiej.  

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie www.miedzyzdroje.pl/strefa mieszkańca / aktualności. Konkurs trwa do 31 maja br. Zapraszamy i zachęcamy do udziału w konkursie!

Anetta Czyżak, Joanna Ścigała
Referat Promocji i Współpracy z Zagranicą