Zaczynasz właśnie swoją wielką majówkę? Marzysz o przygodzie i wspomnieniach, które pomogą przetrwać do wakacji? Ruszaj w nadmorską wyprawę Nadmorską Koleją Wąskotorową. Magiczny skład wyruszy na szlak w najbliższą sobotę, 28 kwietnia i pozostanie na wąskich torach aż do jesieni!

Jedyny taki skład

Być nad morzem i nie wsiąść do retro składu, który jest częścią ponad 100-letniej historii Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej to jak pojechać do Rzymu i nie zobaczyć papieża. Długi weekend majowy to świetna okazja, by posmakować przygody na „wąskich torach”. 28 kwietnia o godzinie 8.40 kolejka wyruszy z zajezdni w Gryficach w swój pierwszy kurs. Następnie dotrze do gminy Rewal, gdzie każdego dnia będzie wahadłowo kursować pomiędzy Trzęsaczem i Pogorzelicą. Po pięciu pętlach wąskotorówka wracać będzie do Gryfic. Niestety, w tym sezonie nie pojedzie jeszcze parowóz Px-48 i podobnie jak w poprzednich latach składy retro ciągnięte będą lokomotywą spalinową Lxd2. Okazjonalnie kursować będzie również wagon motorowy MBxd2. Do wakacji bilety będzie można nabyć w automatach biletowych na dworcach w Trzęsaczu, Rewalu, Niechorzu i Pogorzelicy (płatność kartą) oraz za gotówkę u konduktora w pociągu, bez konieczności uiszczania opłaty dodatkowej. Od czerwca sprzedaż biletów możliwa będzie dodatkowo na dworcach, gdzie uruchomione zostaną kasy biletowe i punkty informacji turystycznej, które działać będą do połowy września.

Święto Konstytucji na trasie kolejki

Nadmorska Kolej Wąskotorowa włącza się w tegoroczne obchdoy 100 – lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. 3 Maja w Święto Konstytucji na dworcu kolejowym w Pogorzelicy punktualnie o godzinie 12.00 rozpocznie się majowy piknik. Impreza pod tytułem „Drogi do Niepodległości”, organizowana wspólnie z Radą Sołecką w Pogorzelicy adresowana jest do małych i tych starszych pasjonatów kolei. W samo południe na stację wjedzie zabytkowy skład a w nim regimenty polskich wojsk. W programie zaplanowano m.in. animacje dla najmłodszych, quiz historyczny z nagrodami, wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych oraz zabawę taneczna przy muzyce na żywo. W trakcie imprezy serwowana, grochówka z wojskowej garkuchni, ciasto własnego wypieku oraz miejscowy specjał – herbatka sztormowa. Przy wspólnym ognisku będzie można upiec kiełbasę i pośpiewać. Na imprezę będzie można dojechać i wrócić do miejsca pobytu nadmorską kolejką.

UWAGA!!!!

Już od weekendu majowego kolej rusza z edukacyjną ofertą promocyjną, skierowaną do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. „Edukacyjna Podróż w Czasie” w podstawowej wersji składa się z 2 części, obejmujących przejażdżkę koleją wąskotorową oraz prelekcję tematyczną, połączoną ze zwiedzaniem Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu. Można też wybrać bardziej rozbudowaną formę wycieczki, podczas której uczniowie mogą poznać historię ruin średniowiecznego kościoła i przeżyć niezwykłą przygodę w Multimedialnym Muzeum na Klifie w Trzęsaczu. Oferta ma charakter promocyjny i potrwa do 20 czerwca.