Wraz z nadejściem kalendarzowej jesieni, kończy się podstawowy sezon przewozowy Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej. Jeszcze tylko do niedzieli, tj. do 1 października 2023 r. nadmorska kolejka kursować będzie codziennie, według regularnego rozkładu jazdy. Po tym terminie pociągi wyjadą na trasie już tylko w trybie posezonowym.

Tegoroczny, wyjątkowo pogodny wrzesień przyciągnął nad morze spore grono turystów, którzy oprócz wypoczynku na plaży chętnie korzystali z przejazdów po wąskotorowym szlaku. Przed nami jeszcze cały październik i złota polska jesień, która również potrafi zaskoczyć piękną, słoneczną pogodą i przyciągnąć do nadmorskich miejscowości weekendowych turystów. Mając to na uwadze Nadmorska Kolej Wąskotorowa ujęła w kalendarzu przejazdów posezonowych wszystkie weekendy października.

Pociągi będą kursować w następującym trybie:

Od piątku do niedzieli, w dniach: 6,7,8 oraz 13,14,15 października – zgodnie z podstawowym rozkładem jazdy,

Tylko w soboty, w dniach: 21 i 28 października – z wcześniejszym kursem powrotnym do Gryfic – odjazd z Pogorzelicy o godz. 15:55 

Informacje o dodatkowych terminach kursów posezonowych oraz o przejazdach świątecznych i noworocznych udostępniane będą na bieżąco na stronie internetowej www.kolej.rewal.pl.