Przed nami długi weekend majowy, który ze względu na dogodny układ kalendarza będzie dla niektórych najdłuższą majówką od lat.  W związku z tym już w najbliższą sobotę, 27 kwietnia 2024 r., wcześniej nią zwykle  Nadmorska Kolej Wąskotorowa rozpocznie nowy sezon przewozowy, który w tym roku potrwa do 29 września. W tym okresie pociągi kursować będą codziennie, według regularnego rozkładu jazdy.

Tak jak w latach ubiegłych kolejka wyjeżdżać będzie codziennie o 8:40 z zajezdni w Gryficach, by po dotarciu do gminy Rewal kursować wahadłowo, na nadmorskim odcinku pomiędzy stacjami krańcowymi w Trzęsaczu i Pogorzelicy. Po pięciu pętlach wąskotorówka powróci ostatnim kursem do Gryfic. Składy retro ciągnięte będą przez lokomotywę spalinową Lxd2. Na trasie okolicznościowo kursować będzie również wagon motorowy MBxd2.

W zbliżającym się sezonie przewozowym będzie można skorzystać  z ofert promocyjnych, które Nadmorska Kolej Wąskotorowa przygotowała specjalnie dla dzieci i młodzieży szkolnej oraz seniorów wypoczywających na rewalskim wybrzeżu. Będą to akcje promocyjne pod nazwą Edukacyjna Podróż w Czasie oraz Kolej na Seniora, obejmujące wycieczkę kolejką, połączoną ze zwiedzaniem wybranych atrakcji turystycznych. Można też będzie zaplanować swoją własną wycieczką i połączyć przejazd po wąskotorowym szlaku z przejażdżką po ścieżkach rowerowych Gminy Rewal. Proponujemy wypożyczenie roweru w gminnej sieci Rewal Bike System, działającej w Niechorzu, Rewalu i Pobierowie. Propozycja jest warta rozważenia, tym bardziej, że za przewóz kolejką roweru z tej wypożyczalni Nadmorska Kolej Wąskotorowa nie pobiera żadnych opłat. 

Przejazd pociągu na trasie z Gryfic do Pogorzelicy to prawie dwugodzinna podróż zabytkową trasą wśród malowniczych nadmorskich krajobrazów. Na szlaku wąskotorówki znajduje się wiele ciekawych zabytków, takich jak latarnia morska z 1866 r. w Niechorzu, ruiny średniowiecznego kościoła na klifie, zespół pałacowo- folwarczny z XVII w. w Trzęsaczu, neogotycki pałac w Dreżewie, czy dworska rezydencja z końca XVIII w. w Rybokartach. 

Podróżując Nadmorską Koleją Wąskotorową po gminie Rewal można dotrzeć do wielu lokalnych atrakcji turystycznych, które stanowią  znakomitą alternatywę spędzenia urlopu na zachodnim wybrzeżu Bałtyku. Wśród najciekawszych miejsc, wartych odwiedzenia można wymienić: Muzeum Rybołówstwa Morskiego i Park Miniatur Latarni Morskich w Niechorzu, Park Wieloryba w Rewalu, Motylarnia w Niechorzu, Agua Park Sandra w Pogorzelicy czy Muzeon – Multimedialne Muzeum Trzęsacza. 

Szczegółowe informacje, dotyczące oferty, aktualnego rozkładu jazdy, cenników i promocji można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej www.kolej.rewal.pl