Uniwersytet Szczeciński rozpoczął rekrutację. Zapisy odbywają się online w systemie Elektronicznej Rejestracji Kandydatów. Co trzeba zrobić, by zostać studentem Uniwersytetu Szczecińskiego? Należy w dniach od 14 czerwca do 9 lipca dokonać rejestracji w systemie, wybrać kierunek studiów oraz dokonać opłaty rekrutacyjnej.
W nowym roku akademickim wraca stacjonarne kształcenie na Uniwersytecie Szczecińskim. W roku akademickim 2021/2022 Uniwersytet Szczeciński oferuje kształcenie na 88 kierunkach na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych pierwszego i drugiego stopnia oraz jednolitych studiach magisterskich. Uczelnia uruchamia 10 nowych kierunków.
Wśród nowych kierunków znalazły się branding miast i regionów – studia stacjonarne i niestacjonarne, eksploatacja zasobów naturalnych (inż.) – studia stacjonarne, innowacyjna gospodarka miejska – studia stacjonarne, prawo ochrony zasobów naturalnych – studia stacjonarne, zarządzanie ochroną środowiska przyrodniczego – studia stacjonarne, polonistyczno-germanistyczne wspólne studia nauczycielskie w języku polskim i niemieckim realizowane wspólnie z Uniwersytetem w Greifswaldzie, Hydrobiology – studia stacjonarne, informatyka w biznesie – studia stacjonarne, International Economics, prawo transportowe i ubezpieczeń transportowych – studia stacjonarne i niestacjonarne.
Kierunki cieszące się największym zainteresowaniem:
- prawo,
- psychologia,
- filologia angielska,
- filologia germańska z dodatkowym językiem obcym,
- filologia norweska,
- finanse i rachunkowość,
- logistyka,
- bezpieczeństwo wewnętrzne;
- filologia hiszpańska,
- Global Communication
- kognitywistyka komunikacji,
- optyka okularowa,
- dziennikarstwo i komunikacja społeczna,
- menedżer instytucji publicznych i Public Relations.
Uniwersytet Szczeciński oferuje również studia w języku angielskim na kierunkach:
- Economics and IT Applications,
- Global Communication,
- Hydrobiology,
- International Economics,
- Social Sciences,
- Public Managment.
Na studentów czeka 8879 miejsc na studiach stacjonarnych oraz 3030 miejsc na studiach niestacjonarnych. Jeśli liczba kandydatów przyjętych na studia w pierwszym naborze nie wyczerpie limitu miejsc na dany kierunek, uruchomione zostaną kolejne nabory.
3 komentarzy
Anonim mówi:
cze 16, 2021
o godzinie 13:41
Po tej kognitywistyce ponoć można założyć własną komunę
Anonim mówi:
cze 15, 2021
o godzinie 12:48
prawda na 1000 procent.
Anonim mówi:
cze 15, 2021
o godzinie 9:10
„Absolwenci kognitywistyki wiedzą, jak zachowuje się umysł w świecie informacji i komunikatów. Dlatego są przygotowani do pracy na stanowiskach związanych z projektowaniem rozwiązań w zakresie komunikowania społecznego, usprawnianiem komunikacji wykorzystującej nowoczesne technologie informacyjne, tworzeniem stron i serwisów internetowych, a także kreowaniem wizerunku firmy.”
Podsumowując, są przygotowani do pracy w Biedronce!