120 tysięcy złotych pochłonie termomodernizacja budynku gminy Świerzno. Jeżeli Wójtowi uda znaleźć się dodatkowe 20 tysięcy złotych, straszący od lat budynek zmieni swoje oblicze. Najniższą ofertę w postępowaniu złożyła firma TBI Technologie Budowlano – Inwestycyjne z Gryfic. Jest ona jednak o 20 tys. zł wyższa, niż przewidywał samorząd.

Odnowione i ocieplone ściany, nowe rury, płytki na cokole sprawią, że wyeksploatowany budynek Urzędu Gminy Świerzno zyska nowy odświeżony wizerunek, ale także będzie tańszy w eksploatacji. Samorząd na początku maja ogłosił zapytanie ofertowe na przeprowadzenie termomodernizacji.

Budynek urzędu to najbardziej zaniedbany obiekt użyteczności publicznej w naszej gminie. W poprzednich latach wydatkowano zbyt wiele środków finansowych na wizje mało realnej rozbudowy tego budynku. Wyszliśmy z założenia żeby pozostał skromy ale estetyczny i spełniał wszystkie wymagania bezpieczeństwa – podkreśla wójt Radosław Drozdowicz.

Do realizacji zadania zgłosiły się trzy podmioty. Jedna z ofert nie spełniała kryteriów. Najniższa z pozostałych dwóch, była wyceniona wyżej o 20 tys. zł, niż przewidział samorząd.