Coraz trudniej o stacje, gdzie można zatankować paliwo w cenie poniżej 6 zł za litr – zauważyli w piątek e-petrol.pl. Ich zdaniem wzrost cen paliw rozciągnie się w czasie. Jednak koniec października benzyna 95 będzie kosztować 6,05-6,18 zł/l a diesl 6,08-6,20 zł/l

W mijającym tygodniu na detalicznym rynku paliw zanotowaliśmy zaskakujące obniżki w przypadku 95-oktanowej benzyny zmiana wyniosła 2 gr i litr tego paliwa kosztuje średnio 6,05 zł. Diesel potaniał o 5 gr do poziomu 6,09 zł/l – przypomnieli analitycy portalu e-petrol.pl.

Niższe ceny benzyny i diesla na stacjach nie utrzymają się jednak długo, bo w hurcie już obserwujemy podwyżki. Kierowcom w Polsce nie sprzyja też sytuacja na rynkach międzynarodowych, gdzie znów drożeje ropa naftowa – ocenili.

Zdaniem ekspertów e-petrol.pl paliwa będą drożeć, ale nie skokowo. Eksperci e-petrol.pl wskazali, że w ostatnich dniach na rynkach światowych główne emocje wiążą się z możliwą eskalacją konfliktu izraelsko-palestyńskiego. Zwrócili też uwagę, że sugestie Iranu o konieczności wprowadzenia embarga na dostawy ropy do Izraela jednak nie spotkały się z odzewem ze strony krajów OPEC.