Gdyby wybory do Sejmu odbyły się w najbliższą niedzielę, wygrałaby je Zjednoczona Prawica, na którą chce głosować 32,3 proc. Polaków – wynika z sondażu United Surveys dla RMF FM i „Dziennika Gazety Prawnej”.

Wybory parlamentarne zbliżają się wielkimi krokami, choć nie znamy jeszcze ich dokładnej daty. Prezydent Andrzej Duda zarządzi wybory na jedną z niedziel pomiędzy 15 października a 5 listopada tego roku. Z sondażu United Surveys dla RMF FM i „Dziennika Gazety Prawnej” wynika, że wybory – gdyby odbywały się w najbliższą niedzielę – zakończyłyby się zwycięstwem PiS/Zjednoczonej Prawicy, na którą chce głosować 32,3 proc. ankietowanych.

24,2 proc. Polaków chce głosować na Koalicję Obywatelską, a 13,7 proc. na zawiązaną niedawno koalicję Polska 2050 Szymona Hołowni i PSL.  Konfederacja może liczyć na głosy 9,8 proc. obywateli, a na Nową Lewicę swój głos oddałoby 9 proc. Polaków. Na AgroUnię i Porozumienie chce głosować 0,2 proc. ankietowanych. 10,8 proc. Polaków wciąż nie wie, na kogo zagłosuje.