Nowe chodniki, a teraz i kostka na jezdni. Na ulicy Basztowej w najlepsze trwają prace związane z przebudową ulic w centrum Kamienia Pomorskiego. Inwestycja warta prawie 4 mln złotych ma zakończyć się w maju 2022 roku. 

Dzięki wspólnemu działaniu Gminy Kamień Pomorski oraz Powiatu Kamieńskiego nowy blask nabiorą ulica Basztowa, Strzelecka, Plac Katedralny oraz część ulicy Żeromskiego. Gmina Kamień Pomorski samodzielnie wykona ulice Piastową i Gryfitów.

Wszystko za sprawą Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w ramach którego według ogłoszonych wyników naboru, Powiat Kamieński w porozumieniu z Gminą Kamień Pomorski uzyskał blisko 2 mln dofinansowania na modernizację ulicy Basztowej, Strzeleckiej, Plac Katedralny wraz z częścią ulicy Żeromskiego. Całe zadanie wyceniono na prawie 4 mln złotych. W tym wypadku dofinansowanie wyniosło 50%.

Inwestycja związana z przebudową ulicy Gryfitów, Piastowej, Basztowej i Strzeleckiej mają być gotowe w maju 2022 roku. Przebudowany ma zostać także skwer Niepodległości na którym obecnie posadowiony jest pomnik Józefa Piłsudskiego.

Aperture: 2
Camera: SM-G998B
Iso: 50
Orientation: 1
« z 26 »