Od 1 września Muzeum Regionalne im. A. Kaubego w Wolinie będzie zamknięte dla zwiedzających. Rozpoczynają się prace remontowe, które pozwolą przygotować sale wystawiennicze dla nowej wystały stałej. O postępach w ich realizacji Muzeum na pewno będzie na bieżąco was informować.

Prace remontowe prowadzone będą do marca 2023 roku. Są realizowane w ramach zadania „Prace remontowe wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną na potrzeby pomieszczeń ekspozycyjnych Muzeum Regionalnego im. Andrzeja Kaubego w Wolinie” dofinansowanego ze środków Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze”.

– A to wszystko dzięki Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, z którego otrzymaliśmy dotację w wysokości prawie 115 tyś. zł. Serdecznie dziękujemy! Dziękujemy również LGR Zalew Szczeciński, która pomogła nam pozyskać te fundusze, jak też Gminie Wolin za wsparcie tego zadania – informuje Muzeum.

Muzeum Regionalne w Wolinie jest wciąż dostępne dla wszystkich naukowców i pasjonatów historii, którzy mogą korzystać u nas z muzealnej biblioteki, archiwum i ze zbiorów. Wykonywane są również bezpłatne kwerendy, jeżeli jesteście zainteresowani to zgłaszajcie się do pani Natalii z Działu Zbiorów (kontakt na naszej stronie internetowej), a także prowadzimy nadzór archeologiczny nad inwestycjami miejskimi. W nadchodzącym czasie będziemy także intensywnie pracować nad książkami, które ukażą się w naszym muzealnym wydawnictwie, a o których już niedługo będziemy mogli powiedzieć coś więcej!