Muzeum Regionalne im. A. Kaubego w Wolinie ma zaszczyt zaprosić na otwarcie wystawy malarstwa Bernadety Wdzięcznej pt.: „SPLOTY PAMIĘCI / VERFLOHTENE ERINNERUNGEN”. Wystawa otworzy się w najbliższy piątek o godzinie 18.00, w piwnicach wolińskiego dworku i towarzyszyć jej będzie promocja albumu o tym samym tytule.

Bernadeta Wdzięczna – stargardzka artystka, związana również z Berlinem. Ma na koncie ok. 100 wystaw w kraju i za granicą. Jej znakiem rozpoznawczym stało się malarstwo olejne: portretowe i figuratywne, które wzbogaca przez zastosowanie nietypowych materiałów. W swoich pracach wykorzystuje tkaniny bawełniane, jedwabne, lniane, jutę, gazę i inne włókna naturalne. Każda z prac jest wnikliwym portretem psychologicznym, opowieścią o historii danej osoby, ale także refleksją nad przemijaniem.

Album „SPLOTY PAMIĘCI / VERFLOHTENE ERINNERUNGEN” to dwujęzyczne, polsko-niemieckie wydawnictwo, które powstawało przez około 5 lat i jest podsumowaniem 28 lat intensywnej pracy twórczej artystki. Są w nim reprodukcje 45 obrazów z opisami oraz opracowania naukowe twórczości Bernadety Wdzięcznej przez znawców sztuki.