Nie tylko w Wolinie, ale także w Kamieniu Pomorskim mieszkańcy oraz goście będą mogli zobaczyć wyjątkowy, ogólnopolski projekt. Multimedialny bus i teatr w okularach VR, to projekt stworzony przez Fundację Koncept oraz Biuro Programu „Niepodległa”. Jeszcze w sobotę można zobaczyć jego ofertę w Wolinie, jutro pojawi się w Kamieniu Pomorskim.

Jak mówią animatorzy, każdy kto odwiedzi wystawę może wziąć udział w 20 minutowym pokazie multimedialnym, zobaczyć eksponat Orderu Virtuti Militari czy order Orła Białego. Można także obejrzeć multimedialny film, dowiedzieć się o przedwojennym atlantyku MS Piłsudski. Wszystkie wydarzenia prezentowane są w formie VR, czyli wirtualnej rzeczywistości.

Zapraszam wszystkich mieszkańców naszej Gminy tych „małych” i „dużych” do spotkania w projekcie Iskry Niepodległej to widowisko o wybitnych Polkach i Polakach, którzy zmieniali świat. Umieszczono je w specjalnie zaprojektowanej naczepie ekspozycyjnej, dzięki czemu może podróżować po Polsce i u nas zatrzyma się przez najbliższe trzy dni w centrum miasta na placu przy Ratuszu – mówi Burmistrz Stanisław Kuryłło.