Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, realizujące dla Gminy Wolin działania inwestycyjne w Dargobądzu dwoi się i troi, jak najszybciej przywrócić mieszkańcom możliwość dojazdu do swoich posesji. To nie jedyne zadanie realizowane w tej części Gminy. W ub. tygodniu Burmistrz Wolina podpisała umowę na wykonanie ponad pół kilometrowego odcinak drogi w kierunku Karnocic. 

– Mamy świadomość, że roboty budowlane, zwłaszcza w pasie drogowym są sporym utrudnieniem dla mieszkańców. Dlatego wielką uwagę przykładamy również do działań, które obniżają poziom uciążliwości. W przypadku działań inwestycyjnych w miejscowości Dargobądz, na bieżąco przywracamy nawierzchnię, aby zapewnić dojazd dla jak największej liczby mieszkańców Gmina Wolin. Dziękujemy za wyrozumiałość! – czytamy na stronie Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Wolinie.

Pierwszy etap prac rozpoczął się od przejścia pod drogą asfaltową, a następnie wykonania 120 m odcinka sieci kanalizacji sanitarnej (grawitacyjnej) oraz 4 betonowych studni. Cały czas wykonywane są także odrzuty do granic nieruchomości, które położone są wzdłuż odcinka sieci przy trasie do miejscowości Karnocice. Inwestycję realizowaną przez Gminę Wolin wykonuje lokalna spółka MPGK.

Po zakończeniu prac ziemnych do działania przystąpi z kolei firma Derylak Bud. Za blisko 1,1 mln złotych wykona ona 550 metrowy odcinek drogi.