1 czerwca Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim, otwiera dla użytkowników po przerwie spowodowanej pandemią Covid-19 siłownię i po raz pierwszy salę fitness. Siłownia przeszła mały „lifting” wymieniono podłogę na gumową, odnowiono obicia ławeczek i siedzisk, oraz doszło jedno nowe urządzenie do ćwiczeń typu 2-w-1 na plecy i klatkę firmy Marbo Sport.

1 czerwca to również dzień otwarcia sali fitness, którą wyposażono w profesjonalne urządzenia do poprawy wytrzymałości i zbudowania kondycji. ćwiczący będą mieli do swojej dyspozycji:
bieżnię – z silnikiem o mocy 4 KM (moc max. 10 KM) rozpędzajacym bieżnię do prędkości 22 km/h, o maksymalnym kącie nachylenia 15% ,o wymiarach pasu biegowego 153 x 56 cm, program HRC umożliwiający trening sterowany tętnem.

Rowery treningowe powietrzne Air Bike – z powietrznym system hamowania, funkcja ustawienia treningu interwałowego, kompatybilny z systemem pomiaru tętna. Rowery treningowe – z regulacją oporu, 40 poziomów z czujnikami pomiaru pulsu oraz zintegrowanym odbiornikiem tętna dla pasa telemetrycznego, prędkość 15- 120 RPM

Orbitreki – gwarantują intensywny trening cardio bez ryzyka kontuzji, intensywność treningu można dokładnie ustawić w zakresie 25-200 Watt, długość kroku: 55 cm, zintegrowany wentylator, możliwość pomiaru tętna sercem trenażera jest wysokiej jakości komputer treningowy z dużym wyświetlaczem LED.

Ciekawostką jest to, że urządzenia pracują bez źródła prądu i baterii – sprzęty są zasilane dzięki energii wytwarzanej podczas treningu. Zintegrowany generator zaopatruje urządzenia w potrzebną im energię. Dzięki temu można trenować niezależnie od źródła energii chroniąc zasoby ziemi.

Poza tym na wyposażeniu sali znajdują się niezbędne przyrządy do ćwiczeń; zestaw hantli, maty gimnastyczne, taśmy do ćwiczeń MultiTrainer przeznaczone do wzmacniania mięśni, z wykorzystaniem własnej masy ciała, odważniki Kettlebell, gryf z kompletem obciążeń.

Od tego roku w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji udostępniono dwie całkowicie odnowione szatnie z sanitariatami przeznaczone dla osób korzystających z siłowni lub sali firness osobno dla kobiet i mężczyzn.

Zapraszamy. MOSiR czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-21:00, soboty 10.00 :18.00
Aktualny cennik: sala fitness: jednorazowe wejście – 10 zł, karnet miesięczny (bez limitu wejść) – 80 zł
siłownia: jednorazowe wejście – 7 zł, karnet miesięczny (bez limitu wejść) 70 zł

Sala fitness mogła powstać dzięki dofinansowaniu z UE, w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w ramach przedsięwzięcia: Społeczny Program Aktywizacji.