Jeśli jesteś właścicielem firmy budowlanej, deweloperskiej z własnym zapleczem budowlanym albo oferujesz usługi budowlane i usługowe, związane z budownictwem – ten artykuł jest dla Ciebie. Chcesz mieć stałą kontrolę nad swoimi pojazdami i oszczędzać na paliwie? Chcesz nimi sprawnie zarządzać, żeby zarabiać więcej? Chcesz zabezpieczyć swoje pojazdy przed nieautoryzowanym użyciem i wykorzystywaniem przez pracowników na tzw. fuchach? Ten artykuł jest dla Ciebie!

Zapomnieliśmy o jeszcze jednej, bardzo ważnej rzeczy. Wiemy, ile kosztuje sprzęt budowlany. Jego kradzież to ogromna strata dla firmy, jeśli sprzęt jest jej własnością. Albo poważne problemy, jeśli sprzęt jest leasingowany lub kupiony na kredyt. Nowoczesny monitoring GPS dla sprzętu budowlanego pozwala na skuteczne zabezpieczenie go przed kradzieżą. Jeśli zostaną skradzione, lokalizator GPS pozwoli dokładnie sprawdzić, w którym miejscu pojazd się znajduje.

Odpowiedzmy na najważniejsze pytanie. Dlaczego monitoring GPS to dobre rozwiązanie dla firmy związanej z branżą budowlaną?

Masz stałą kontrolę nad wszystkimi pojazdami we flocie

Budowa domów, budynków fabrycznych albo dróg wymaga zastosowania szeregu różnych pojazdów. A także zapewnienia ciągłości dostaw materiałów budowlanych, realizowanych przez ciężarówki.

Doskonale wiesz o tym, że jeden problem powoduje rozsypanie się całej układanki. Dlatego musisz mieć stałą kontrolę nad każdym pojazdem w swojej flocie.

Gdzie jest koparka? Gdzie jest ciężarówka HDS z materiałami budowlanymi? Gdzie jest auto z dostawą piasku? Mając monitoring, dobrze wiesz, w którym miejscu są Twoje pojazdy i Twoi pracownicy.

Dlaczego jeden pojazd i jedna załoga są stale obciążone, podczas gdy dwie inne nie są wcale obciążone pracą? Możesz to zmienić.

Możesz sprawnie zarządzać sprzętem w jednej, albo w wielu lokalizacjach na raz. Z jednego miejsca. Sprzed ekranu komputera, albo w razie konieczności, z ekranu tabletu lub smartfona.

Masz stałą kontrolę nad kosztami

Przykład: zużycie paliwa. Dlaczego jeden pojazd zużywa zdecydowanie więcej paliwa, niż inne? Czy jego załoga jest stale obciążona pracą? Trzeba to zmienić. A może po prostu coś złego dzieje się z pojazdem i zużywa za dużo paliwa, ze względu na usterkę techniczną? Już wiesz, że ten pojazd trzeba sprawdzić. A może z pojazdem i obłożeniem pracą wszystko jest w porządku, tylko coś niedobrego, o czym nie powinieneś/powinnaś wiedzieć, dzieje się z paliwem? Właśnie się dowiedziałaś/dowiedziałeś.

Zużycie paliwa można optymalizować, wybierając np. odpowiednie trasy. To oczywiście, tylko przykładowe sytuacje. Życie samo pisze scenariusze.

Przykład numer dwa. Rozliczanie usług z klientami. Dzięki monitoringowi GPS doskonale wiesz, gdzie i w jakim czasie pracował Twój sprzęt. Dzięki temu możesz sprawnie naliczać faktury za wykonanie usług i za dojazd.

Koniec z nieautoryzowanym wykorzystywaniem sprzętu – w czasie godzin pracy i poza nimi

Wysłałeś ekipę do pracy i wykonania określonego zadania. Tymczasem Twoja koparka, zamiast pracować w określonym miejscu, jest trzy kilometry dalej. Pracownicy wykonują tak zwaną fuchę. Miałeś nie wiedzieć, dowiedziałeś się. Dzięki monitoringowi GPS.

Nowoczesny monitoring ma mnóstwo zastosowań. Nie jesteśmy w stanie ich wszystkich opisać. Pomyśl, jak szybko, sprawnie i przy niewielkich wydatkach, możesz zmienić działanie swojej firmy.

Nowoczesny monitoring GPS dla firmy budowlanej – sprawdź ofertę Verizon Connect

Verizon Connect to jeden z liderów na rynku dostawców usług monitoringu GPS. W ofercie firmy znaleźć można rozwiązania ogólne oraz przeznaczone do specjalistycznych zastosowań, jak np. specjalna oferta dla firm z branży budowlanej.

Sprawdź ofertę firmy Verizon Connect i umów się na bezpłatną prezentację.

  • Sprawnie zarządzaj ciężkim sprzętem i załogami, sprawnie rozdzielaj zadania;
  • Miej zawsze kontrolę nad każdym pojazdem;
  • Monitoruj godziny pracy;
  • Usprawnij proces rozliczania się z klientami za usługi, wykonywane przez Twoją firmę;
  • Zabezpiecz sprzęt przed kradzieżą;
  • Zabezpiecz sprzęt przed nieautoryzowanym użyciem;
  • Szybko reaguj na ostrzeżenia o możliwych awariach, dzięki połączeniu lokalizatorów z telematyką pojazdów.