Przebudowa infrastruktury sportowej z budową skateparku na stadionie w Kamieniu Pomorskim, przebudowa kolejnych ulic w centrum Kamienia Pomorskiego na łączną kwotę 16 milionów złotych! To założenia Gminy Kamień Pomorski związane z kolejnym naborem w ramach kolejnej edycji Polskiego Ładu.

Druga edycja Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych potrwa od 28 grudnia 2021 roku do 15 lutego 2022 roku (z możliwością przedłużenia). Do samorządów trafi łącznie ok. 20 mld zł. Samorządy mogą złożyć po trzy wnioski. Limity dofinansowania dla wniosków to 5 mln, 30 mln i 65 mln zł.

Pierwszy z wniosków (do 5 mln zł) dotyczy modernizacji infrastruktury stadionu miejskiego. Na terenie byłego placu manewrowego ma powstać nowy skatepark. Ma on zostać wykonany z infrastruktury betonowej z infrastrukturą otaczającą, zielenią i zagospodarowaniem terenu. Na stadionie miałyby powstać nowe drogi, miejsce parkingowe, oświetlenie i doświetlenie kortów tenisowych.

Drugi wniosek (do 30 mln zł) dotyczy modernizacji ulic. Chodzi o ulice Jagiełły, Pocztowej, Kościuszki, Wysockiego, Placu Wolności, cześć ulicy Mickiewicza, Rejtana i Solskiego.

Trzeci z wniosków na kwotę ponad 30 mln złotych (wniosek maksymalnie do 65 mln zł) który gmina złożyła do wsparcia w ramach kolejnej edycji Polskiego Ładu to wniosek o budowę nowej mariny – od mola w kierunku elewatora.