Na przebudowywanym węźle Szczecin Kijewo została wprowadzona zmiana organizacji ruchu, w ramach której ruch z jednej jezdni autostrady A6 został przełożony na dwie jezdnie z jednym pasem ruchu na każdej. Dzięki temu rozwiązaniu kierowcy nie będą musieli przejeżdżać na przeciwległą jezdnię, co powinno usprawnić przejazd.

Utrudnienia w ruchu – korzystajmy z tras alternatywnych

Zawężenie autostrady A6 z dwóch pasów na jednego na każdej jezdni będzie jednak dalej powodowało zatory w kresie wzmożonego ruchu, dlatego prosimy kierowców o korzystanie z innych tras umożlwiających ominięcie węzła Kijewo, lub jazdę poza godzinami szczytu.

Wprowadzona organizacja ruchu będzie obowiązywała podczas majówki. W przyszły czwartek planowany jest powrót do ruchu jedną jezdnią w obu kierunkach. Zakończenie robót na węźle planowane jest w lipcu tego roku, ale już przed wakacjami przy przejeździe przez węzeł nie powinno być większych utrudnień.

Węzeł po nowemu

Węzeł Szczecin Kijewo stanowi połączenie autostrady A6 z DK10. Jest to również główny węzeł łączący Szczecin z siecią autostrad i dróg ekspresowych. Węzeł został wybudowany w latach 30. ubiegłego wieku, a następnie rozbudowany w latach 70.- i 80.

Przebudowa obejmuje wykonanie nowych, szerszych wiaduktów, pod którymi jest miejsce nie tylko na dwie jezdnie autostrady, ale także na nowe jezdnie zbiorczo-rozprowadzające. W rejonie węzła starą, betonową nawierzchnię autostrady zastąpiła nowa nawierzchnia bitumiczna. Nowe łącznice mają łagodniejsze łuki oraz pasy włączeń i wyłączeń, których dotychczas brakowało. W efekcie powstanie większy węzeł drogowy, który zapewni zarówno znaczącą poprawę płynności, jak i bezpieczeństwa ruchu drogowego.