Zapaśnicy z Międzyzdrojów znów stanęli na sportowym podium. Dzięki młodym talentom z klubu ASI Bielik, którzy reprezentowali swoje miasto w corocznym Pucharze Bałtyku w zapasach. Impreza, która zgromadziła ponad 230 zawodników z całego województwa Zachodniopomorskiego oraz z klubów z różnych regionów Polski, była świadkiem niezwykłych osiągnięć tych młodych sportowców.

Największym sukcesem może pochwalić się Sofia Padoshyk, która wywalczyła złoty medal w swojej kategorii wagowej. Nie pozostały w tyle Zuzia Banach, Dorotka Pospychała, Michał Zdrada, Alan Zienko oraz Maciek Domitrz, którzy zdobyli trzecie miejsca w swoich kategoriach. Wśród zawodników, którzy zaznaczyli swoją obecność, był również Taras Saklajev, zajmując siódme miejsce.

Trenerzy Natalia i Adrian Jaworscy wyrazili swoje zadowolenie z wyników oraz postępów, jakie czynią ich podopieczni. Szczególnie godne uwagi jest to, że dla niektórych z nich były to pierwsze zawody w ich życiu, co czyni ich osiągnięcia jeszcze bardziej imponującymi.

Klub ASI Bielik ma również powody do dumy poza mata zapaśniczą. Sofia Padoshyk, zdobywczyni złota, może pochwalić się, że jej dwie siostry są członkiniami krajowej kadry seniorek i juniorek.

Zarząd klubu składa serdeczne podziękowania dla Hotelu Aurora Spa Family, stałego sponsora klubu, za wsparcie finansowe wyjazdu. Dzięki temu wsparciu oraz pomocy Państwa Zienko i Pani Kasi Banach w transporcie, młodzi sportowcy mogli skupić się na swoich występach. Klub cieszy się również stałym wsparciem ze strony firmy SWISS LINIGER, producenta kabin prysznicowych.

W planach klubu jest kolejny wyjazd na zawody, tym razem do Świecia (15-16 grudnia), oraz zimowy obóz zapaśniczy w Świeradowie Zdrój dla chętnych zawodników. Wszyscy zainteresowani mogą dołączyć do treningów w Wapnicy w sali przy Szkole Podstawowej w środy i piątki o godzinie 18:00.