W Międzyzdrojach odbyły się emocjonujące Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego dla młodzików, młodziczek i dzieci. W zawodach wzięło udział 145 młodych sportowców, którzy zaprezentowali wyjątkowy poziom rywalizacji. Wśród nich szczególnie wyróżniła się zawodniczka ASI BIELIK Międzyzdroje, Wiktoria Kostek, która zdobyła tytuł Mistrzyni Województwa w swojej kategorii wagowej. Wiktoria nie dała szans przeciwnikom, nie tracąc ani jednego punktu przez cały turniej.

Znakomite występy pokazała również Soffia Padoshyk, która zdobyła drugie miejsce i tytuł Vice Mistrzyni. Chłopcy z klubu, Maciej Domitrz i Taras Saklajev, również zaprezentowali wysokie umiejętności, zajmując miejsca w środkowej części stawki, ale i tak pokazując ogromne zaangażowanie i pasję do zapasów.

Zarząd ASI BIELIK Międzyzdroje wyraża swoje gratulacje dla zawodników i trenerów, dziękując jednocześnie rodzicom i sponsorom za wsparcie, jak również Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wapnicy za wkład w rozwój młodych talentów.

Już wkrótce, w Świdwinie, odbędą się kolejne Mistrzostwa Województwa dla juniorek młodszych, gdzie nasze zawodniczki: Wiktoria Kostek, Małgorzata Borońska oraz Dominika Domitrz, będą miały szansę na zdobycie kwalifikacji do dalszych zawodów na szczeblu krajowym. Wiktoria będzie walczyć o wyjazd do Kielc na Mistrzostwa Polski U-15, a Gosia i Dominika o udział w Pucharze Polski w Siedlcach. Ambicje są wysokie, co obiecuje kolejne emocje i sportowe sukcesy.

W ramach rozwoju i promocji zapasów, zarząd klubu podjął również decyzję o wystąpieniu z prośbą do Polskiego Związku Zapaśniczego i United World Wrestling o przyznanie sportowego obywatelstwa Polski dla Soffi Padoshyk, co pozwoli jej reprezentować klub w najważniejszych zawodach na poziomie krajowym.

ASI BIELIK Międzyzdroje zaprasza wszystkie dzieci zainteresowane zapasami do udziału w zajęciach, które odbywają się w szkole w Wapnicy w środy i piątki od 18:00. Jest to wyjątkowa okazja, aby rozpocząć swoją przygodę ze sportem, który kształtuje charakter, dyscyplinę i pozwala na osiąganie wyjątkowych sukcesów.