Sześć najlepszych drużyn siatkarskich LZS uczestniczyło w V Memoriale Tadeusza Wolanina, który rozegrano w sobotę, 9 marca, Dziwnowie. Zawody były jednocześnie Mistrzostwami Województwa Zachodniopomorskiego w Siatkówce Kobiet LZS. Turniej otworzyła małżonka Tadeusza Wolanina Pani Halina Wolanin wraz z Wiceprezesem ZZLZS Tomaszem Paciejewskim. Nad prawidłowym przebiegiem Memoriału czuwał Wiceprzewodniczący ZZLZS Ryszard Litwińczuk.

Po raz kolejny najlepsze okazały się zawodniczki LKS Przecław, które w finale pokonały drużynę „Libero” Banie. W meczu o trzecie miejsce lepsze okazały się siatkarki LKS Koszalin, zwyciężając zespół UKS „Piast” Pyrzyce. Kolejne miejsca zajęły drużyny „Spójni” Stargard i LUKS „Juvenii” Szczecin Dąbie.

Najlepszą atakującą została wybrana zawodniczka „Libero” Banie – Kaja Żaba, najlepszą rozgrywającą Karolina Wysocka z LKS Przecław, a MVP memoriału Weronika Popławska również z LKS Przecław. Specjalną nagrodę, ufundowaną przez rodzinę Tadeusza Wolanina pn. „Nadzieja siatkarska” otrzymała Dominika Krysiak z „Libero” Banie”.

Turniej toczył się w miłej atmosferze, a na szczególną pochwałę zasłużyła ekipa młodych kibiców z zespołu „Libero” Banie. Ich sportowy doping skutecznie zachęcał do walki o najwyższe laury starsze koleżanki. Taki widok cieszy i świadczy o znakomitej pracy wychowawczej trenerów. Brawo „Libero”, miło Was się oglądało.

Jerzy Janawa LUKS „Bałtyk”