Najważniejsi urzędnicy państwowi, a wśród nich ministrowie Joachim Brudziński oraz Andrzej Adamczyk wzięli udział w symbolicznym wbiciu łopaty, na terenie planowanej nowej drogi ekspresowej S3 (odcinek Brzozowo – Miękowo). 22 kilometrową trasę wybuduje firma Budimex.

11 kwietnia firma Budimex otrzymała decyzję ZRID dla odcinka od Rzęśnicy do Miękowa, a 26 kwietnia od Miękowa do Brzozowa. To łącznie ponad 40 km drogi ekspresowej, która będzie gotowa w 2021 roku. W ramach inwestycji zostanie dostosowany do współczesnych parametrów wybudowany w latach 70 ubiegłego wieku dwujezdniowy odcinek Rzęśnica – Miękowo oraz powstanie odcinek Miękowo-Rzęśnica (obecnie jest tam jednojezdniowa DK3). W ramach tych 2 inwestycji powstaną nowe węzły drogowe, a węzeł Rzęśnica, na którym dotychczas często tworzyły się zatory zostanie przebudowany.

Dla ostatniego odcinka S3 Świnoujście – Troszyn przetarg na realizację zostanie ogłoszony na przełomie 2019/2020 roku, obecnie trwają tam badania geologiczne. Zrealizowanie na przełomie 2023/2024 roku tego odcinka będzie oznaczała ukończenie S3 w województwie zachodniopomorskim. Wcześniej, bo już w przyszłym roku zakończy się przebudowa 2 ostatnich odcinków autostrady A6, które leżą na wspólnym przebiegu z drogą S3.