Wszystkie spory między Ministerstwem Klimatu a resortami rolnictwa i infrastruktury dotyczące farm wiatrowych, zostały zażegnane – poinformowała minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska. Ustawa wiatrakowa może być procedowana.
W trybie roboczym rozstrzygnięto wszystkie kwestie sporne z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Ministerstwem Infrastruktury. Teraz może się rozpocząć procedowanie nowych przepisów.
– Minister Motyka, który prowadzi tę ustawę, poinformował mnie, że w trybie roboczym rozstrzygnięto wszystkie kwestie sporne z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi i Ministerstwem Infrastruktury. Jesteśmy gotowi, żeby wrócić na Stały Komitet Rady Ministrów z tą ustawą. Nic nas nie blokuje – poinformowała Paulina Hennig-Kloska.
Nowe przepisy uregulują możliwość zlokalizowania turbin na podstawie szczególnego rodzaju miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, jakim jest Zintegrowany Plan Inwestycyjny. Wiatraki będą mogły stać 500 m od zabudowań mieszkalnych.
5 komentarzy
Anonim mówi:
sty 21, 2025
o godzinie 20:10
Ciekawy jestem czy któraś z osób głosujących za tym, pozwoli aby przy ich domu stał wiatrak?
ludzie wyjdą na ulice mówi:
sty 21, 2025
o godzinie 18:39
WON !!!! z tymi wiatrakami i pomysłami czerwonej zarazy !
WON !!!! przekupieni za niemieckie pieniądze
WON !!!! zniszczą krajobraz , infradzwięki z wiatraków bardziej szkodliwe dla ludzi niż to co
się wydostaje z pieca gazowego
paszoł ….. lewacki eko terroryzm
Anonim mówi:
sty 21, 2025
o godzinie 18:26
Niemcy będą wydobywać węgiel w Polsce? Jastrzębski Węgiel czeka na decyzję ministerstwa
https://superbiz.se.pl/wiadomosci/niemcy-beda-wydobywac-wegiel-w-polsce-jastrzebski-wegiel-czeka-na-decyzje-ministerstwa-aa-paad-A89H-zAVN.html
Anonim mówi:
sty 21, 2025
o godzinie 12:34
Niech te oszołomy stawiają wiatraki u siebie na podwórku. Polacy nie chcą maszynek do mielenia ptaków i szpetnego widoku turbin. W naszym powiecie wiatraki buduje się w miejscach gdzie (od lat) tysiące żurawi zbiera się aby nabrać sił i całą gromadą ruszyć w świat.
Energia pochodząca z wiatraków i fotowoltaiki stanowi znikomą część potrzeb. Trzeba wrócić do węgla, największego bogactwa naszego kraju – tak mówią fachowcy.
Anonim mówi:
sty 21, 2025
o godzinie 10:25
Spierd..ać rudzielce zaraz skończy się wasze panowanie głupki