Kolejne informacje o potencjalnych zagrożeniach bombowych docierają do okolicznych szkół, w których od poniedziałku odbywają się matury. Choć zgłoszenia nie mają wysokiego stopnia zagrożenia, to policja nie bagatelizując żadnej z informacji, sprawdza każde doniesienie. Funkcjonariusze wczoraj po raz kolejny wizytowali ZSP im. Stanisława Staszica w Kamieniu Pomorskim, dziś pojawili się w Dziwnowie.

Centralna Komisja Egzaminacyjna poinformowała dziś w specjalnym oświadczeniu, że 663 szkoły otrzymały maile z informacjami o podłożeniu ładunków wybuchowych. Każdy taki przypadek musiał być dokładnie sprawdzony przez odpowiednie służby, co doprowadziło do opóźnienia matur w 181 szkołach. Dodatkowo w Zaocznym Liceum Ogólnokształcącym „Cosinus” w Gorzowie Wielkopolskim zdecydowano się na ewakuowanie maturzystów i przeniesienie egzaminu na czerwiec.

Od wczoraj Polska Policja z innymi służbami zabezpiecza zgłoszenia, które się pojawiały. Jest w to zaangażowane CBŚP. Wiedzieliśmy o tym, że jest przygotowywany taki atak, próba destabilizacji matur dlatego byliśmy do tego przygotowani. Mogę zapewnić, że matury odbędą się bezpiecznie i że prędzej niż później ci wszyscy, którzy za tą próbą destabilizacji, tego stresu dla emocjonalnie poturbowanych w tym roku maturzystów zostaną zatrzymani. Różni szatani za tym stoją, ale mogę zapewnić, że polska Policja we współpracy z różnymi partnerami nad tym pracuje – podkreślił dziś w Brzozowie (po symbolicznym wbiciu łopaty) w trakcie spotkania z reporterami Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński.