To kolejny inwestycyjny krok w kierunku poprawy wizerunku nadmorskiego samorządu! Burmistrz Grzegorz Jóźwiak podpisał w dniu dzisiejszym umowę, dzięki której gruntownej przebudowie ulegną cztery ulice w południowej części Międzywodzia.

Zakres prac, który poza wymianą nawierzchni obejmuje także odwodnienie oraz oświetlenie uliczne, będzie realizowany na ulicach: Pogodnej, Radosnej, Kwiatowej oraz Klonowej.

Cała inwestycja pn. „Przebudowa dróg gminnych w Międzywodziu”, będzie realizowana przez firmę DERYLAK-BUD Sp. z o.o. (ul. Szczecińska 24 z Kamienia Pomorskiego), która w procedurze złożyła najkorzystniejszą ofertę.

Koszt wykonania robót budowlanych w ramach zadania, zgodnie z ofertą złożoną przez Wykonawcę robót, wyceniony został na łączną kwotę 5.25 mln złotych. Umowny termin zakończenia realizacji robót budowlanych określono do dnia 28 kwietnia 2023 roku.

Gmina Dziwnów otrzymała na ww. zadanie dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych w wysokości 3.175.850,00pln. Początek prac już niebawem.