Umowa na blisko 3 mln złotych dofinansowania dla Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną podpisana. Pozwoli ona na rozstrzygnięcie przetargu oraz budowę nowej siedziby Zakładów Aktywności Zawodowej. – Trzymam kciuki za Stowarzyszenie, czasu jest mało a projekt jest trudny. Liczę, że w grudniu spotkamy się już w nowej siedzibie – stwierdził Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego.

Nowe Zakłady Aktywności Zawodowej będą zatrudniać 72 pracowników, w tym 51 osób niepełnosprawnych w stopniu umiarkowanym i znacznym (obecnie pracuje tam 28 osób). Budynek ma mieć trzy kondygnacje i łącznie 11.713 metrów sześciennych. Wyłoniony dziś (30.04) wykonawca ustawi elementy małej architektury takie jak ławki, parkingi, śmietniki, chodniki, oświetlenie czy wjazdu.

Trochę to trwało, ale udało nam się ostatecznie doprecyzować wszelkie formalności. Postawiliśmy ostatni dzień kwietnia spożytkować dobrze i podpisać umowę, aby można było przystąpić do przetargu i rozpoczęcia prac nowej świetnej placówki, która będzie bazą do następnych działań, w tym stworzenia Zakładów Aktywności Zawodowej przez duże „Z”, tak abyście wszyscy mogli z tego nowego domu w pełni korzystać – powiedział Olgierd Geblewicz.