Strażacy Ochotnicy z Kołczewa to nie tylko ludzie, którzy na co dzień poświęcają swój czas, aby chronić mienie i zdrowie lokalnej społeczności. Dokładają także starań, aby tereny wspólne były w jak najlepszym stanie i służyły lokalnej społeczności. Stąd właśnie pomysł, z którym postanowili się zwrócić do Mieszkańców.

„Zbieramy środki a zakup samojezdnej kosiarki do trawy, która jest nam niezbędna do utrzymywania i pielęgnacji zieleni na terenie wokół budowanego Regionalnego Centrum Szkolenia Strażaków Ochotników w Kołczewie, działce sołeckiej oraz działce przy jeziorze, która w najbliższym czasie zostanie udostępniona mieszkańcom oraz turystom w celach rekreacyjnych” – czytamy w komunikacie.

Ochotnicy podkreślają, że ubiegłoroczna praca, którą każdy prowadził dla dobra ogółu – nie pobierając z tego tytułu żadnego wynagrodzenia – w niedalekiej przyszłości zaowocuje możliwością wypoczywania nad wodą przez mieszkańców Kołczewa.

„Strażacy w swoim wolnym czasie i za środki własne Jednostki zbudowali slip do wodowania łodzi, który na chwilę obecną jest jedynym miejscem nad jeziorem Kołczewo, w którym w sposób bezpieczny można zwodować łódź, zarówno tę ratowniczą jak i inne obiekty pływające służące turystyce i rekreacji. Na wspomnianą działkę został także zakupiony pomost pływający, z którego też będzie można korzystać za darmo.” – dodają.

Aby ten teren nadawał się do tych celów potrzebny jest sprzęt do utrzymania zieleni. Postanowili więc oni założyć zbiórkę na zakup samojezdnej kosiarki, którą do tej pory musieli odpłatnie wynajmować.

Dlatego, w imieniu swoim jak i osób, które w przyszłości będą korzystać ze wspomnianych terenów zachęcamy do wsparcia zrzutki i góry dziękujemy za nawet najmniejsze wpłacone kwoty – mówią strażacy z OSP Kołczewo.