Ponad 20 osób podpisało się pod petycją skierowaną do Burmistrza oraz Rady Miejskiej w Kamieniu Pomorskim z prośbą o podjęcie działań mających na celu likwidację składowiska odpadów znajdującego się przy ulicy Szczecińskiej w Kamieniu Pomorskim. Sprawa trafiła na piątkową (27.04) sesję. Chodzi o teren na którym co jakiś czas jeden z lokalnych przedsiębiorców bez stosownych pozwoleń i decyzji kruszył gruz. 

Z dokumentacji, którą otrzymaliśmy wynika, że skarżący zwracali się do wszystkich instytucji, a one kierowały skarżących do gminy. Zlecane są kontrole, które potwierdzają nieprawidłowości, a teraz oczekuje się od radnych zajęcia stanowiska. Wysyłanie pism o treści „szanowny Panie, czy mógłby Pan” raczej nie pomoże, czy nie powinniśmy zastosować jakichś instytucji prawnych, nakazów albo zakazów – dopytywał w trakcie ostatniego posiedzenia radny Tomasz Żurowski.

To nie jest temat od dziś czy od wczoraj. Ciągnie się on od ponad 2 lat. Różne instytucje go badały, począwszy od naszych urzędników, po wydział ochrony środowiska w Starostwie, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. Wiele działań pozostaje bez odpowiedz. Wezwiemy przedsiębiorcę do uprzątnięcia terenu, a jeżeli to nie poskutkuje będziemy podejmować działania w drodze decyzji administracyjnej mające przymusić firmę do uprzątnięcia działki  – poinformował Burmistrz Stanisław Kuryłło.