Według danych z działalności Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Golczewie za 2018 r. ilość osób korzystających systematycznie z biblioteki w ostatnich dwóch latach jest mniej więcej na tym samym poziomie. Liczba czytelników w 2018 r. na terenie gminy wyniosła 580 osób (2017 r. – 574 osoby, 2016 r. – 723 osoby).

Zmniejszyła się znacznie ilość wypożyczonych książek: 2018 r. – 9909 woluminów (2017 r. – 11799 wol., 2016 r. – 10785 wol.).
Biblioteka w Golczewie w swoim zakresie prowadziła w 2018 r. również działalność informacyjną związaną z regionem, udostępniając turystom i gościom foldery oraz materiały promocyjne. Dodatkowo podejmowane były działania edukacyjne i kulturalno – oświatowe. Najważniejsze działania w ubiegłym roku to m.in. organizacja spotkań Dyskusyjnego Klubu Książki, prezentacja cyklu wystaw artystów regionalnych, całoroczny kiermasz książki czytanej, obchody „Tygodnia Bibliotek” i „Tygodnia Głośnego Czytania”.

Miejscowa biblioteka dla promocji czytelnictwa i w ramach zachęcenie mieszkańców do czytania kontynuowała również akcję pn. „Książka na telefon”. Dzięki współpracy z Lokalną Grupą Działania „Partnerstwo w Rozwoju” popularyzowała serie wydawnicze „Duże Litery” dla osób słabowidzących.

Dla chwili relaksu warto czasami sięgnąć po dobrą lekturę. Czytanie pobudza naszą wyobraźnię, uczy cierpliwości i rozwija umiejętność wysławiania się. Zachęcamy do odwiedzania naszych lokalnych bibliotek, a z pewnością każdy tam znajdzie coś dla siebie.

źródło:
UM w Golczewie