Gryficcy dzielnicowi podczas wykonywania obowiązków służbowych ujawnili w jednym z mieszkań narkotyki. Mundurowi zabezpieczyli ok. 159 gramów amfetaminy i ok. 111 gramów marihuany. W sprawie zatrzymano dwie osoby. Za przestępstwo posiadania i handlu narkotykami grozi do 10 lat więzienia.

Dzielnicowy to policjant pierwszego kontaktu i do jego zadań należy diagnozowanie wspólnie z mieszkańcami lokalnych problemów, ustalanie ich przyczyny i pomoc w poszukiwaniu skutecznych sposobów ich rozwiązania. W czasie wykonywania swoich zadań służbowych większość czasu spędzają w swoich rejonach służbowych, spotykają się z mieszkańcami i sprawują nadzór nad szeroko pojętym bezpieczeństwem indywidualnym oraz publicznym.

Podczas wykonywania takich właśnie zadań dzielnicowi z Gryfic w trakcie prowadzonych czynności służbowych do innej sprawy znaleźli w jednym z mieszkań narkotyki. Mundurowi zabezpieczyli ok. 159 gramów amfetaminy i ok. 111 gramów marihuany. W sprawie zostały zatrzymane dwie osoby tj. 47 i 19-letni mieszkaniec powiatu gryfickiego. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania i handlu narkotykami, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Na wniosek Prokuratora, Sąd Rejonowy w Gryficach zastosował wobec 47-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Wobec 19-latka Sąd zastosował dozór policji. Prokuratura Rejonowa w Gryficach prowadzi śledztwo w przedmiotowej sprawie, która ma charakter rozwojowy.

źródło: KPP Gryfice