W miastach nastawionych na turystykę funkcjonują większe lub mniejsze biura informacji turystycznej. Pełnią różnorodne funkcje, ale zawsze ich rolą jest rzetelne i merytoryczne świadczenie usług na rzecz turystów i mieszkańców danej miejscowości.  W Międzyzdrojach działają takie trzy punkty. Miejska Informacja Turystyczna na promenadzie przy ul. Promenada Gwiazd 2 , Informacja Turystyczna PTTK przy ul. Kolejowej 2 oraz Informacja Turystyczna w biurze podróży Viking Tour na ul Niepodległości 2.

Zgodnie z nową koncepcją Burmistrza Międzyzdrojów od stycznia br. Miejska Informacja Turystyczna została włączona w struktury urzędu, stając się integralną częścią Referatu Promocji, Kultury i Turystyki. Od początku roku w zabytkowym budynku, trwały prace przygotowawcze do nowego sezonu turystycznego. Jak informuje Burmistrz Mateusz Bobek: „zwróciłem uwagę na potencjał jaki może dać turystom i mieszkańcom prężnie działająca Informacja Turystyczna w mieście. Doposażyliśmy biuro w nowy sprzęt reklamowy; flagi, banery, itp.  Na zewnątrz budynku zamontowaliśmy kiosk multimedialny z dostępnym internetem oraz ekran zewnętrzny. Mają one służyć informacyjnie oraz przedstawiać aktualną ofertę turystyczno – kulturalną gminy. Odświeżyliśmy fasadę budynku i dokonaliśmy niezbędnych remontów w środku. W sezonie letnim planujemy otworzyć się na zewnątrz i stworzyć dodatkową, zagospodarowaną przestrzeń promocyjną przed budynkiem, gdzie prowadzone będą animacje dla dzieci oraz normalna obsługa informacyjna turystów.”

W piątek 30 kwietnia br., w samo południe o godz. 12:00, nastąpiło oficjalne otwarcie  odświeżonego biura Miejskiej Informacji Turystycznej dla turystów. W maju biuro czynne będzie w weekendy w godz. od 09:00 do 17:00 oraz w wyznaczone dni tygodnia. Informacja prowadzi bezpłatną dystrybucję ulotek, materiałów promocyjnych i informacyjnych oraz udziela wszelkich informacji o atrakcjach turystycznych w gminie i regionie. Biuro ściśle współpracuje też z branżą turystyczną. Informacja Turystyczna działa  również pod adresem e-mail: informacja@miedzyzdroje.pl  lub pod numerem tel. 91 32 80 441.    

Anetta Czyżak
UM Międzyzdroje