W dniach 15-17 marca 2024 roku, w Kielcach odbyły się emocjonujące Mistrzostwa Polski do lat 15 w zapasach w stylu wolnym oraz zapasach kobiet. Zmagania te zgromadziły ponad 300 utalentowanych zawodników i zawodniczek z różnych zakątków Polski, którzy walczyli o mistrzowskie tytuły i medale w swoich kategoriach wagowych.

Wśród uczestników nie zabrakło reprezentacji z Międzyzdrojów. Klub Asi Bielik godnie reprezentowały Wiktoria Kostek oraz jej trenerka, Natalia Jaworska. Wiktoria, po serii bardzo emocjonujących pojedynków, zajęła wysokie, piąte miejsce w swojej kategorii wagowej. Mimo że medal był w zasięgu i apetyt na większy sukces jest ogromny, zarówno zawodniczka, jak i cały zespół trenerski, nie tracą motywacji do dalszej pracy. Są przekonani, że ciężkie treningi i zaangażowanie prędzej czy później zaowocują jeszcze lepszymi wynikami.

Warto podkreślić, że udział w zawodach nie byłby możliwy bez wsparcia finansowego. Kluczową rolę odegrało dofinansowanie z budżetu Gminy Międzyzdroje, ale nieocenione wsparcie przyniósł również stały sponsor klubu – Hotel Aurora Spa & Family. To dzięki ich pomocy klub może funkcjonować na wysokim poziomie i organizować wyjazdy na tak ważne imprezy sportowe.

Klub Asi Bielik nie zapomina także o rozwijaniu młodych talentów i szerzeniu pasji do zapasów wśród dzieci i młodzieży. Wszystkie zainteresowane dzieci są serdecznie zapraszane na zajęcia, które odbywają się w środy i piątki o godzinie 17:30 w sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Wapnicy.