W czwartek podczas konferencji prasowej zorganizowanej na nabrzeżu Kapitanatu Portu w Szczecinie doszło do przekazania sprzętu zakupionego z dotacji zrealizowanej w 2022 roku. Jednym z podmiotów który otrzymał wsparcie był międzyzdrojski WOPR.

Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Województwa Zachodniopomorskiego w 2022 roku sfinalizowało projekt, dzięki któremu siły i środki do działania na terenie województwa powiększyły się o: 4 samochody typu pick-up z napędem 4×4, samochód Van do działań operacyjnych i profilaktycznych oraz łódź pontonową typu IRB.

Całkowita wartość projektu to ponad milion złotych. Realizacja tak dużego przedsięwzięcia nie byłaby możliwa bez wsparcia finansowego z zewnątrz w tym: Fundacja Enea wsparła nas kwotą 70 tys. zł, Wojewoda Zachodniopomorski – 125 tys. zł, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego – 116 tys. zł, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie – 450 tys. zł, Gmina Police – 100 tys. zł. Pozostała część funduszy to środki własne WOPR WZ.